Projeksiyon Tamiri

Acer, Benq, Canon, Dell, Epson, Fujitsu, Hitachi, HP, Infocus, JVC, LG, Mitsubishi, NEC, Optoma, Panasonic, Philips, Samsung, Sanyo, Sharp, Sony, Toshiba, Viewsonic gibi markaların lamba değişimleri servisimizde yapılmaktadır.<b>

Projeksiyon Tamiri

Projeksiyon cihazları geçmişten günümüze sinemavizyon cihazlarının yerini alan kompakt cihazlardır çalışma prensibi LCD VE DLP Teknolojilerine göre değişmektedir. Asıl amaç bu cihazlarda toplu sunum ve daha büyük perdede gösterim yapma yeteneğine sahip olmasıdır. Projeksiyon cihaz üreticileri zaman içerisinde cihazların teknolojilerini yükseltmiş ve yüksek çözünürlükte ve 3D (üç boyutlu) cihazlara kadar gelişimini tamamlamıştır. Projeksiyon Lamba Değişimi , Tamiri yada bakımı cihazın her zaman hazır olarak kalmasını sağlayacak unsurların en önemlisidir.

Antistatik ortamlı laboratuarında, SMD, DIP,BGA pin yapısına sahip tek ve çok katmanlı kartların arızaları, devre şemaları kullanılmadan, enerji verilmeden yüksek teknolojiye sahip test ve ölçü sistemleriyle bilgisayar destekli donanımlar kullanılarak tespit edilmekte, Rework istasyonları ile sökümleri yapılarak onarımlar ve test işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Projeksiyon Tamir ve Bakım

Optik Lens Temizliği

Projektörler üzerinde toz filtreleri bulunmaktadır ancak mikroskobik toz girişini önlemek mümkün değildir. Bu mikroskobik toz partikülleri optik motor içindeki tüm optik yüzeyde bir tabaka oluşturur. Kolay kolay da temizlenemezler. Optik motorun içinde 40 optik yüzey bulunmaktadır. Her bir yüzeydeki yansıtma iletiminin minimum % 2 azaldığını düşünürsek, orijinal ışık veriminin sadece %44’ü sizin projeksiyon yüzeyine ulaşacaktır. Bu da azımsanacak bir rakam değildir. Optik motor, projektör içine gömülü kapalı bir birimdir.Bu birime uzman kişiler ve ekipmanlar ile müdahale edilebilir.

Işık verimi ölçmek

Tamir sonrasındaki farklılığı kayıt altına almak ve gözlemlemek için kırmızı, mavi, yeşil, beyaz ve siyah çıkışları ölçülür. Yansıtılan görüntünün lümen değerine bakılır. Fotoğraf veya bir resimde herhangi bir kusur olup olmadığına bakılır.

Projektör PCB, ESD duyarlıdır.

Optik motoru açıyoruz

Optik motor içerisinde Fresnel lensler, UV filtreler, renk değişikliği cam, renk filtreleri, aynalar, mercekler, LCD paneller, polarize filtre ve prizmalar karmaşık bir dizi içinde bulunmaktadır. Bu nedenle çok hassastır. ultra-ince toz zerrelerine ulaşabilmek için filmi kaldırmak gerekir. Optik yüzeylerin temizlenebilmesi için ultrasonik temizleme tankının temizlenmesi gerekir. Tüm yüzeylerin monte edilmeden önce parlak olması gerekir. Bazı parçalar sökülmeden olduğu yerde temizlenmelidir.

LCD paneller, filtre ve prizma

Projektör yeniden takılıyor – Bu adımda ise artık şimdiye kadar sökmüş olduğumuz parçaların kusursuz bir şekilde yerine monte edilmesi kısmı kalıyor. Özellikle optik motor toz girişini engellemek için tüm filtrelerin ve diğer aparatların orijinal montajındaki gibi yerine takılması gerekmektedir.

Işık verimini yeniden ölçüyoruz

Projeksiyon lamba değişimi ilk yapılan ölçümler tekrarlanır, böylelikle temizlik öncesi ve sonrasındaki farkı görürüz.

Projeksiyon cihazı anakart Onarımı / Değişimi

Projeksiyon lamba değişimi ( Komple Lamba, Reflektörlü Lamba, Lamba Yenileme )

Lens, Mercek, Küp ayna değişimi / onarımı

Optik ünite kalibrasyonu

Plastik aksam değişimi / onarımı

Lamba güç kaynağı ( Elektonik Balast ) onarımı ve değişimi

Projeksiyon power kart onarımı / değişimi

Projeksiyon cihaz bakımı

Projeksiyon DLP chip değişimi

Lcd revizyonu ve değişimi

3 LCD blok Revizyonu ve değişimi

LED Projeksiyon Cihaz Bakımı ve Onarımı

Projeksiyon Lamba Değişimi

Lamba yenile aynı mevcut lambanın tekrar kullanılması anlamına gelmektedir bu nasıl oluyor yüksek basınçlı civa metal halide ampülü belli bir zamandan sonra kalitesini düşürür sönük yanmaya başlar bunun anlamı lambanın ömrünün dolmaya başlamasıdır yapılması gereken yeni ampül almak yada %80 size tasarrufa saglayan lamba yenileme işlemi yapmaktır üretici firmalar bu cihazları satarken cihazları ucuza verip sonrasında 2000 -3000 saat sonra lamba satmak maksat olmuştur lambanın yanan asıl ünitenin (lamp burner) değişimiyle aynı performansta 2000.3000 saat ömürle ekonomik olarak kullanım rahatlıgı sunacaktır.

Projektör görüntü normalden daha sönük görünüyor - bu ne anlama geliyor?

Projektör lamba değiştirme zamanı olabilir. Onlar yaş olarak loş projektör lambaları. Bazı projektörler lamba yerleşik menü sistemi aracılığıyla kullanılan saat sayısını kontrol etmek için izin verir. Bu özellik hakkında daha fazla bilgi için kullanıcı kılavuzunu kontrol edin.

Kaç saat projektör lamba çalışmaya devam edecek mi?

Herhangi bir ampul gibi, projektör lambaları, lamba ömrü denilen beklenen bir çalışma süresi var. Bu değer, saat ifade ve lamba yarım orijinal parlaklıkta önce saat sayısını temsil eder.

"Lümen" nedir?

Bir kaynak tarafından yayılan ışık miktarı ölçü birimi. 0.98 ışık ft-c (ayak mumlar) 1 metrekarelik bir yüzey kaplama , ışık akısı ve ışık miktarı uluslararası ünite . Bir candela yeknesak bir nokta kaynak, bir metrekare alana yüzeyinde bir açılış sahip, tek ayak yarıçaplı bir kürenin merkezinde ise geçerek ışık miktarı bir lümen denir . Küre, 12,57 metre kare toplam yüzölçümüne sahiptir . Yılından bu yana, tanımı gereği, bir lümen yüzey alanının her bir metrekare candela 12.57 lümen üretilen düzgün bir noktaya akar .

"ANSI Lümen" nedir?

Projektörler karşılaştırarak için kullanılan ışık çıkışı ölçmek için bir standart. Ne yazık ki, yeterli değişkenler, göz genellikle ANSI derece radikal katılmıyorum. En iyi ihtimalle, ANSI lümen oldukça iyi "elmalar" "elma" karşılaştırarak yapmak. Ancak bir projektör Halojen lambalar kullanır ve başka bir metal halide, halojen projektör gibi aynı iki ünite oranı bile farkedilir sönük . Tipi (aktif matris TFT, Poly-Si, pasif) LCD teknolojisi, genel teknoloji tipi (LCD vs DLP vs CRT), kontrast oranları, vb etkisi sonuçta da dahil olmak üzere diğer değişkenler. Örneğin, biz genellikle sadece 400 lümen gücü ile bir projektör, 2000 lümen başka bir Projektör daha daha güçlü gözle görünür bulmak "Lux" nedir ? SI (uluslararası sistem) aydınlatma ünitesi. Bir lümen, bir metrekarelik bir alan üzerinde eşit dağıtılmıştır . "Watt başına Lümen"

Projeksiyon Tamir ve Lamba Değişim Hizmeti. Tamir Bakım ve Yedek Parça değişimlerini garantili olarak yapmaktayız